Mitai apie hipnozę

8 mitai apie hipnozę ir hipnoterapiją

Ilgus metus dirbdamas hipnoterapijos srityje, esu susidūręs su įvairiais klientų klausimais. Visi jie yra verti atsakymų. Kai kuriuos iš klausimų galima sugrupuoti kaip tam tikrus mitus – prasimanymus, kurie lengvai sklinda, tačiau yra klaidinantys ar mistifikuoti. Tad šiuos mitus norėčiau demaskuoti, giliau supažindindamas su hipnozės principais.

Manęs neįmanoma užhipnotizuoti

Į hipnotinę būseną įmanoma įvesti bet kurį žmogų. Tiesiog kai kam tai pasiseka lengviau, o su kai kuriais tenka padirbėti daugiau. Jei visi mitai apie hipnozę išsiaiškinti ir žmogus pats nori – nukeliauti į hipnotransą yra paprasta.

Aš nesu patyręs hipnozės

Prisiminkite, kaip skaitydami knygą pagavote save, jog pamiršote, kas buvo parašyta ankstesniame puslapyje. Tuomet tenka grįžti atgal ir atidžiai peržiūrėti, ką praleidote. Būtent tuo momentu mes būname transo būsenoje, tačiau neatkreipiame į tai dėmesio. Hipnoterapeutas vaidina gido rolę ir padeda klientui nuosekliai keliauti po jo vidinės knygos puslapius.

Hipnozėje mane privers elgtis prieš mano valią

Šis mitas susijęs su scenine hipnoze, kada pasirodymo metu, pamojus ranka ir ištarus keletą „stebuklingų“ žodžių, žmonės ima daryti keistus dalykus. Tai yra šou, ir Jūsų valia, tikėti tuo ar ne. Su taikia, terapine hipnoze tai turi mažai bendro. Dėl vieno galite būti tikri – hipnozėje nutiks tik tai, kas norite, jog nutiktų. Valia ir sąmonė išlieka Jūsų pavaldume.

Žmogus pamirš viską, kas vyko

Įsivaizduokite, jog žiūrite filmą ir sekate herojaus veiksmus bei įdėmiai klausotės dialogų. Visa kita lieka nepastebėta, nes nėra reikšminga. Hipnozėje viskas tiksliai taip pat: egzistuoja tik esmė. Antraeiliai dalykai išlieka, bet keliauja į antrą planą. Įprastai po hipnozės lengvai prisimenamas visas jos siužetas.

Hipnozė pavojinga

Jūs kontroliuojate visą procesą. Jei Jums hipnozės specialisto įtaiga ir instrukcijos bus žalingos – pasąmonė jas paprasčiausiai atmes. Ir dar: ar gali gilaus atsipalaidavimo būsena būti pavojinga? Hipnotransas kaip tik ir yra gili atsipalaidavimo būsena. Tai visiškai saugus ir natūralus procesas.

Hipnozėje galima užstrigti

Hipnozėje užstrigti galimybės nėra. Klientas gali baigti hipnozės seansą, kada tik panorėjęs. O gal aš kažką praleidau ir Jūs pažįstate tokį strigusį žmogų?.. Mielai susipažinsiu, nes tokių kol kas nesutikau.

Hipnozėje galima sužinoti visas paslaptis

Žmogus hipnozės metu išlaiko visą savo dėmesio koncentraciją ir kontrolę. Jei kažko sakyti nenorima – tai liks tik Jam. Patikėkite, paslaptis hipnozės metu išlaikomos daug paprasčiau, nei po keleto taurių vyno ar bokalų alaus…

Hipnozė yra miegas

Iš tikro tai yra kas kita. Hipnozė yra tarpinė būsena, artima patiriamai tarp būdravimo ir miego. Šią būseną kiekvienas patiria bent dukart paroje – prieš užmiegant ir pabundant. Panaši būsena patiriama, pavyzdžiui, ilgai žiūrint pro važiuojančio autobuso langą, vairuojant, stebint saulėlydį, medituojant ir pan.